• IJaV  -  "Vzdelávanie je cesta k úspechu."

  • IJaV  -  "Kto chce viac zarábať, musí sa viac vzdelávať."

  • Ján Amos Komenský  -  "Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní usilovného samoštúdia."   (1/7)

  • Immanuel Kant  -  "Nikto neskončí školu múdrosti." (Je potrebné vzdelávať sa po celý život...)  (2/7)

  • Neznámy autor  -  "Keď sa chce, hľadajú sa možnosti, keď sa nechce, dôvody."  (3/7)

  • Konfucius  -  "Premôcť zlé návyky môžeme len dnes, nikdy nie zajtra."  (4/7)

  • Immanuel Kant  -  "Druhého nemôžem presvedčiť nikdy inak, než jeho vlastnými myšlienkami."  (5/7)

  • Immanuel Kant  -  "Technickým prostriedkom výchovy je dobrý príklad v samom učiteľovi a varujúci príklad v iných."  (6/7)

  • Immanuel Kant  -  "Nemôžem urobiť nikoho lepším inak, než na základe zvyšku toho dobra, ktoré v ňom je."  (7/7)

V mesiacoch júl a august máme upravené otváracie hodiny od 9.00-12.00 hod. Mimo otváracích hodín nás prosím kontaktujte ohľadom prekladov telefonicky. Veľmi pekne ďakujeme za pochopenie!
Kontaktovať nás môžete na tel. číslach: +421 33/381 2597 alebo +421 948 106 664, +421 948 424 124. Email:

Kurzy angličtiny Piešťany

Náš cieľ

V Inštitúte jazykov a vzdelávania Vás naučíme v anglickom jazyku ROZPRÁVAŤ. Je fajn ovládať gramatiku, avšak keď idete do zahraničia, nik Vám nedá do ruky 3 gramatické cvičenia, pol hodinu času a po jeho uplynutí Vám cvičenie oznámkuje!
Naša jazyková škola sa snaží v uvoľnenej a priateľskej atmosfére odbúrať ostych a strach konverzovať.
A navyše Vás naučíme konverzovať gramaticky bezchybne.

Prístup našich lektorov

Lektori v našej jazykovej škole sú v prvom rade  profesionáli, ktorí vedia čo hovoria. Angličtina je ich vášňou a koníčkom, ktorému sa venujú nielen ako práci.

Pri výučbe anglického jazyka sa vždy snažia uplatňovať individuálny prístup v najvyššej možnej miere. Nakoľko inštitút vyučuje študentov všetkých vekových kategórií a s rôznym nadaním na jazyky, je naším cieľom nájsť si ku každému študentovi cestu a venovať mu dostatočnú pozornosť aby napredoval. Naším heslom je "Nie je kopec, čo sa nedá vyjsť, nie je jazyk, čo sa nedá naučiť".

 

Študijné materiály

      1. Začiatočníci až stredne pokročilí

      Azars_Basic_English_Grammar

     ("Basic English Grammar"- autorka Betty Azar)

     Na výučbu angličtiny používame knihu Basic English Grammar od autorky Betty Azar, ktorá vypracovala samostatnú koncepciu výučby angličtiny založenej na pochopení gramatiky a jej praktickom využití pri komunikácii.

     Kniha Basic English Grammar Vás zoznámi so základnými princípmi anglickej gramatiky, rozšíri Vám slovnú zásobu a pomôže Vám skĺbiť tieto prvky v plynulej konverzácii.

     2. Stredne a vyššie pokročilí

     fundamentals

     ("Fundamentals of English Grammar"- autorka Betty Azar)

     Pre stredne a vyššie pokročilých študentov je určená kniha Fundamentals of English Grammar, v ktorej sa autorka detailnejšie zameriava na jednotlivé slovesné časy a ich praktické použitie.

 

Podstata štúdia

V Inštitúte jazykov a vzdelávania naučíme každého študenta komunikovať a nevtieravou formou si osvojiť aj neobľúbenú gramatiku.

Mnohí študenti vnímajú gramatiku ako nudnú a povinnú súčasť výučby jazyka, ale po prejdení niekoľkých lekcií nami používaných kníh sa už tak nebudete cítiť. Pomocou zábavných zaujímavých a praktických cvičení obsiahnutých v tejto knihe začnete gramatiku vnímať ako prirodzenú súčasť celku štúdia cudzieho jazyka. Kniha je zameraná na vytvorenie integrovaného celku - naučíme Vás hovoriť, počúvať, čítať a písať - to všetko budete ovládať gramaticky správne. Úspešným zvládnutím všetkých týchto štyroch zručností s korektnou gramatikou sa dostanete na vyššiu úroveň používateľa cudzieho jazyka. 

 

Príklad bežnej konverzácie bez absolvovania nášho kurzu angličtiny

gramatika_maly

Keď sa Vás v cudzine niekto spýta:

"Do you speak English?"(Hovoríte po anglicky?)

Odpoveď môže znieť napríklad aj takto:

"No English."(Žiadna angličtina.)

V lepšom prípade, ak ste samouk, môžete odpovedať aj:

"No, I speak not."(Nie, hovorím nie.)

 

Absolvent nášho kurzu však na túto otázku s prehľadom odpovie:

"Yes, I do." alebo "Yes, I speak English." (Áno, hovorím anglicky.)

Hoci Vám v oboch prípadoch cudzinec porozumie, v druhej reakcii je cítiť profesionalita v prejave. V bežnom živote Vám prvá reakcia možno postačí, ale ak chcete úspešne absolvovať pracovný pohovor, viesť firemné rokovanie, či komunikovať so zahraničným klientom, správne používanie gramatiky a hovorových fráz Vám zaiste zvýši kredit v očiach "native speakera" a uľahčí Vám komunikáciu.

 

Nenechajte sa zahanbiť v angličtine, s IJaV-om sa Vám toto nestane:

 

Misunderstanding_in_English_maly

Whats_up_maly

 

Pridajte sa k nám - otvorte našu pobočku v týchto mestách:
Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Brezová pod Bradlom, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Gbely, Giraltovce, Handlová, Hanušovce nad Topľou, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hriňová, Humenné, Hurbanovo, Ilava, Jelšava, Kolárovo, Komárno, Krásno nad Kysucou, Kremnica, Krompachy, Krupina, Leopoldov, Lipany, Liptovský Hrádok, Medzev, Medzilaborce, Modra, Moldava nad Bodvou, Myjava, Nemšová, Nitra, Nová Baňa, Nová Dubnica, Nováky, Nové Zámky, Partizánske, Podolínec, Poltár, Poprad, Rajec, Rajecké Teplice, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Senica, Sereď, Skalica, Sládkovičovo, Sliač, Snina, Sobrance, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Spišské Vlachy, Strážske, Stropkov, Stupava, Svätý Jur, Svidník, Svit, Šahy, Šaľa, Šamorín, Šaštín-Stráže, Štúrovo, Šurany, Tisovec, Tlmače, Tornaľa, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľké Kapušany, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Veľký Šariš, Vráble, Vrbové, Vrútky, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Žarnovica, Želiezovce. Viac informácií ...